Jdi na obsah Jdi na menu
 


A3CH  CItchi Darley Arabian

27.3.2002 - 5.1.2016

(Kofolku v nedožitých 14 letech přejelo auto)

o)AObrazek

CHARAKTERISTIKA

Kofolka je temperamentní, velmi učenlivá, všestranně nadaná borderka. Neustále vyžaduje nějakou práci, je jí tak trochu posedlá. Její vášní je aport a především agility. Kofolku trénovala a závodíila s ní Lucka Konečná ZDE  . Svého času  patříla k nejlepším agility psům, držela se na vrcholu téměž 4 roky. I přes to, že má  menší  a mohutnější kostru , dokázala konkurovat lehkým ,dlouhonohým borderám.Do každé práce dávala srdce a Lucce na parkuru byla parťákem , nikdy jí nezklamala. I ve vyšším věku byla silnou konkurencí. V současné době je stále velice aktivní, jen bohužel hodně přibrala, u ní jsme celý život bojovali s váhou. A na stáří ji nechci trápit dietami. 

PovaCHhově je to úžasný pes, který miluje lidi a všechny psy a vůbec všechny zvířata, někdy až moc.  Kromě agility je využívána při pasení ovcí, pohodově se s ní pracuje je výborně ovladatelná u zvířat. Zvládá služební kynologii ,prvky tance se psem, canisterapii ,dokáže podávat  jakékoli předměty. A hlavně stále  a ráda se dokáže učit nové věci .

 

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Matka: Ferine Bohemia Alké                Otec: Dreamer Highland 

potomstvo: VRH A  VRH B VRH E

Datum narození : 27.3.2002  Barva : černobílá,

Chovná-bonitační kód bez vad . kastrovaná 2010

Tetování : 433

DKK: HDA  (stupně : 110/107)

PRA/CEA neg. i v 6ti týdnech +16.07.04, 01.11.07. 

PRA/CEA/C/LL/GONIO negativní 2OO9

 CEA DNA Carrier 

FOTOGALERIE

AGILITY FOTOGALERIE

RODOKMEN

Obrazek

Obrazek  

 

Agility A3 CHAMPION

Mistr republiky mládeže v družstvech 2006, 2007, 2008.2009 VIDEO

Vícemistr Evropy Juniorů v družstvech 2006

Mistr Evropy Juniorů v družstvech 2007 (Oostende - Belgie) VIDEO

Mistr republiky v družstvech 2007

Vícemistr republiky BCCCZ v družstvech 2008

Mistr republiky mládeže v jednotlivcích 2008,2009

Europen Open 2008 (agility 22.místo v konkurenci 350 large) Gelsenkirchen - Německo 

 2.místo v družstvech na IMCA 2008 (Voghera - Itálie)

Mistr republiky border collií v kategorii družstev 2009

Pasení : ZVOP, ZPOP1

10.6.2006 Libhošť - Trial 1 (2.místo)

 

 

Avenue Alkyra  

21.5.2005 - 6.1.2015

 Obrazek

 CHARAKTERISTIKA 

Viny je pohodová fenka. U nás je nejvíce využívána při pasení ovcí ,skotu i drůbeže. Je výborný a spolehlivý pomocník. Z našich psů si dokáže nejlépe poradit se vzpurnými zvířaty, ale přitom žádné zvíře doposud nezranila. Můžu ji využít jak na skot, tak na drůbež, dokáže se přizpůsobit.  Její pasení je specifické velkými oblouky a upřeným pohledem. Miluje aporty a  děti. V agility ve dvou letech splnila podmínky na přestup do kategorie LA3. Vinča je i výborná mamina.  K lidem je milá ,dětem dokáže být poslušný a aktivní společník. K ostatním zvířatům je tolerantní.  Povahu má klidnou, vyrovnanou.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

matka: Citchi Darley Arabian      otec: Call me Brown Gasko prim

odchovy: VRH CVRH D , VRH F ,VRH CH

Datum narození : 21.5.2005

Barva : černobílá

CHOVNÁ - plnochrupá

Tetování : 1298

DKK : 1/2 (stupně : 105/103)

PRA/CEA/C/LL/GONIO negativní 2OO9

CEA DNA Normal , CL DNA normal, MDR DNA normal

TNS   N/P

VÝSTAVY

NVP Ostrava 2007 - výborná 3

ZKOUŠKY A ÚSPĚCHY

Agility : LA1, LA2, LA3

Vícemistr republiky v druž. 07

Pasení : ZVOP, ZPOP1,IHT CS, Trial 1 ,Trial 2

10.6.2007 - Libhošť - Trial I ZPOP - 4.místo

8.7.2007 - Francova Lhota - Trial I ZPOP - 4.místo

9.8.2009- Vysoký Újezd Trial I IHT FCI 1.místo (EXC) FOTO + VIDEO

30.8.2009 - Budišov Trial 2 IHT FCI 3.místo (very good)

FOTOGALERIE

RODOKMEN 

 

 

 

 

 

AIRE ZE SKALISTÝCH HOR

24.4.2000 †4.8.2014

Obrazek

CHARAKTERISTIKA

 

Ájenka byla  první moje  borderka. Její největší vášní a zároveň pracovní náplní bylo pasení oveček, ale i dobytek a kachny  dokázala  pást. Zároveň milovala agility, aporty, malé děti. Níkdy nezapomenu na její cit ke zvířatům , dokázala si poradit se vzpurnou krávou a zároveň při pasení ovcí nezapomněla ani na to poslední jehňátko. V cizím prostředí byla vždy samostatná, bezkonfliktní, nikdy jsem ji nemusela zavírat, vodit na vodítku. Na závodech agility, ležela na místečku a hlídala si mě , neotravovala okolí, tiše vyčkávala a na startu vystřelila jako ta nejzbrklejší borderka. Vždy se uměla dobře chovat, přitom doma byla výborný hlídač. U ní jsem dospěla k názoru, že agility a pasení si rozhodně nepřekážejí. Jediný její nedostatek byl ,že šíleně milovala svoji paničku a nerada pracovala s jinými lidmi.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

 

DKK : 0/0 (stupně : 105/105)

PRA - negativní, CEA pozitivní , kastrovaná

 

ZKOUŠKY A ÚSPĚCHY

Agility : LA1, LA2, LA3

Vícemistr republiky v družstvech 2007

Pasení : ZVOP, ZPOP1 (na výborně)

  FOTOGALERIE

RODOKMEN   

          

 

Cease It Alkyra

26.12.07 - † 16.9.11

Obrazek

CHARAKTERISTIKA

Neka byla můj nejlepší  farmářský pes,  často využívaná při práci s ovcemi. Zvládala hravě stádo  200 kusů, byla rychlá,vytrvalá, razantní, při práci hodně samostatná. Mezi její přednosti patřilo vyhledávání ovcí. Milovala vodu,aporty ,děti -  byla výborný plavec a skokan.  Povahou vyrovnaná , žádná citlivka, umazlená, trochu sobecká a žárlivá na paničku a své věci. Rekreačně se také věnovala agility  .  Nekanka uhynula  dle příznaků 16.9.2011 na torze žaludku.Podcenila jsem tuto nemoc a její příznaky. Neky byla nejvíce používána při farmaření. Neky odpusť, moc mi chybíš.  Více o této nemoci ZDE 

sourozenci   potomci  FOTOGALERIE   FOTO TRIALY  FOTO AGILITY

                                                                                      

  

 ARAM VRABČÍ HNÍZDO

20.5.2003  -  † 17.6.2012

Obrazek

                                                                   Aram Vrabčí hnízdo  

náš Čipoš ,miláček všech, úžasný pes i přes odbornou, řekla bych i včasnou péči uhynul v neděli v 11 hodin.

Spolkl ušní umělohmotnou známku na ovce, dle mého ji pozřel i s ovčím uchem na kterém byla připnutá. Ten plast je velice silný a problém byl v tom,že jí ještě rozžvýkal ,tudíž měla ostré hrany. V pátek polehával ,ale jeho stav nebyl nijak zvlášť špatný ,v  sobotu už to bylo znát že mu není dobře,ale ještě chodil i na menší procházky.Ale protože se mi nelíbil, jela jsem s ním večer na veterinu . Absolvoval  vyšetření všeho a masívního promačkání břicha , vše bylo v normálu.Byl bez teplot, srdíčko v pořádku.Dokonce jsme i rentgenovali, brali krev. Na smímkách nic nebylo vidět, jen měl silnou artrózu páteře.Pramenilo to z jeho větší zátěže na hrudník a přední nahy.Zadní levou po úraze šetřil, neměl na ní   prsty. Takže jsme odjížděli s injekcí na bolest a vitamíny  s tím ,že to asi bude od páteře.  V neděli kolen 10 hod.  se jeho stav razantně  zhoršíl, těžce dýchal a tak jsem jela znovu na veterinu - cestou mi uhynul. Při pitvě  jsme našli roztržené tlusté střevo a tu známku. V podstatě, jak se mu střevo protrhlo , nastala okamžitě silná otrava. Sobotní odběry krve byly docela dobré. Měl neskutečnou smůlu ta známka prošla celým trávicím traktem a zasekla se až na konci.Kdyby nebyla rozžvýkanmá ,určitě by jí normálně vykadil.